מהי etias visa

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

ישנן מדינות רבות שאינן באיחוד האירופי, שאזרחיהן יכולים להיכנס לאזור שנגן באיחוד האירופי מבלי להזדקק לוויזה. באופן ספציפי, יש כרגע 62 מדינות שאינן באיחוד, אך הן ללא ויזה. אז מהו היעד שלכם?

מהי etias visa

etias visa מקנה לנוסעים למדינות האיחוד, להיכנס למדינות באזור שנגן למטרות עסקיות או נסיעות עד 90 יום. במהלך 90 בהם אתם שוהים שם, אסור למבקרים אלה לעבוד או ללמוד, אך הם יכולים לעסוק בפעילות עסקית ותיירותית.

בנוסף, חששות הביטחון האחרונים בטרור ומשבר המהגרים, קראו לניהול טוב יותר של מי שנכנס לגבולות האיחוד. האיחוד האירופי הצהיר ברציפות על מטרתו להפוך את נסיעה בגבולותיה לחוויה בטוחה יותר.

מה זה ETIAS?

ETIAS מייצגת מערכת מידע והרשאה אירופאית לטיולים. זוהי מערכת אלקטרונית לחלוטין המאפשרת מעקב אחר מבקרים ממדינות שאינן זקוקות לויזה בכניסה לאזור שנגן.

במובן מסוים, זה דומה למערכת האלקטרונית האמריקאית לאישור נסיעות (ESTA), המשמשת למטרה דומה. ההליכים המשפטיים להעברת ה- ETIAS החלו בשנת 2016, והמערכת צפויה להתקיים עד שנת 2022.

 

אילו בדיקות עושים למקבלי ויזה?

ה- ETIAS יעבור בדיקת אבטחה מפורטת של כל אחד מהבקשים, כדי לקבוע האם ניתן לאפשר להם להיכנס לכל מדינה באזור שנגן.

בעוד שאזרחים במדינות שאינן זקוקות לויזה למטרות נסיעה של עד 90 יום באיחוד, אינן צריכות לעבור תהליך ארוך של בקשה לוויזה, ה- ETIAS יוודא שהאנשים הללו אינם מהווים איום ביטחוני.

 

מערכת אישור נסיעות

מערכת אישור נסיעות זו, תאסוף, תעקוב ותעדכן את המידע הדרוש בנוגע למבקרים בכדי לקבוע אם בטוח להם להיכנס למדינות שנגן. ה – ETIAS, יאפשר גם לאנשים לבקר במדינות שנגן מסיבות רפואיות ותעבורתיות.

אנטולי וישבסקי

אנטולי וישבסקי

אנטולי וישבסקי הוא מדריך טיולים מקצועי ומנוסה מזה 8 שנים. האהבה לטיולים החלה אצלו כבר בבית הספר כאשר הוא גילה את הכיף וההנאה הטמונים בטיולים ברחבי הארץ. בזמנו הפנוי הוא כותב מאמרים מקצועיים בנושאי תיירות בארץ ובעולם