מהם סוגי הויזות שקיימות בארה"ב?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

כמו בכל מדינה, כך גם באררה"ב, קיימים סוגי ויזה שונים עבור מטרות מסויימות.

ישנם חמישה סוגים עיקריים, שכדאי להכיר לפני שמתחילים בהליך הבקשה לויזה:

 

  1. ויזת תייר− מיועדת בעיקר לכניסה לאמריקה, עבור: ביקור קרובי משפחה, טיולים/תיירות, קבלת טיפולים רפואיים שונים וכדומה.

קבלת ויזת תיירים לארצות הברית מותנית במילוי מסמכים ספציפיים ועמידה בקריטריונים שונים, עם זאת, ויזת התייר נחשבת לשימושית ביותר בקרב דורשי הויזות לארה"ב.

 

  1. ויזת עסקים− נועדה לאפשר לתיירים כניסה לאמריקה למטרות עסקיות, כמו: ביקור לקוחות, קיום משא ומתן עם לקוחות בכדי להגיע להסכמים עסקיים, קידום העסקים בעזרת הידברות בועדיות, כנסים וישיבות.

ויזת העסקים דומה מאוד לויזת התייר, השוני היחיד הינו במטרת הנסיעה ועל כן יש לציין מטרה זאת בבירור, בטפסי הבקשה לויזה.

 

  1. ויזת סטודנט− מחולקת לשני נושאים עיקריים: הראשון הוא ויזת לימודים אקדמיים, ויזה מסוג זה, מיועדת עבור אלו המעוניינים ללמוד בארה"ב באופן אקדמי (בבתי ספר, תיכון, קולג' ואוניברסיטה).

הנושא העיקרי השני הוא ויזה ללימודים לא אקדמיים, לימודים מסוג זה מתמקדים בעיקר בלימודים מקצועיים ולימודים שמתקיימים במוסדות לא מוכרים באמריקה.

לקבלת ויזת סטודנט, על הדורש למלא טפסים מתאימים, לשלם אגרות מסוימות ולעמוד בקריטריונים בראיון הקבלה. כמו כן על הדורש להציג הוכחות שבאפשרותו לממן את הלימודים והשהות בארה"ב.

 

  1. ויזת חילופי מבקרים− מיועדת לאנשים שמעוניינים ללמוד, לעבוד או לבצע מחקרים שונים בארה"ב. אנשים אלו מגיעים תחת תכנית מיוחדת ורשמית, שאושרה בידי שגרירות ארה"ב ועובדים תחת מוסד שמטרותיו אינן מטרות רווח.

ויזה זו מיועדת גם לסטודנטים שונים, אנשי אקדמיה ומדריכי מחנות קיץ לדוגמא, שמגיעים דרך תכנית רשמית ומאושרת.

יש למלא טפסים מסוימים ולעמוד בקריטריונים שונים, בכדי לקבל ויזה לארה"ב מסוג זה.

 

  1. ויזת משקיעים− מיועדת למעוניינים בהשקעה כספית בחברות באמריקה.

ויזה זו מאפשרת לקבל אישור עבודה בארה"ב, בתור משקיע בחברה חדשה או בחברה קיימת. ההשקעה המינימלית על פי חוק, אינה במספרים אלא בהבנה שעל דורש הויזה להשקיע סכום שיהיה מספיק משמעותי לניהול סדיר ופיתוח החברה.

בכדי לקבל את הויזה, יש למלא את הטפסים המתאימים ולשלוח אותם לשגרירות ארה"ב, ויזת משקיעים תקפה ל−עד 5 שנים.

 

אנטולי וישבסקי

אנטולי וישבסקי

אנטולי וישבסקי הוא מדריך טיולים מקצועי ומנוסה מזה 8 שנים. האהבה לטיולים החלה אצלו כבר בבית הספר כאשר הוא גילה את הכיף וההנאה הטמונים בטיולים ברחבי הארץ. בזמנו הפנוי הוא כותב מאמרים מקצועיים בנושאי תיירות בארץ ובעולם