איך כדאי לבצע ביטוח נסיעות?

אנטולי וישבסקי
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

אחת מפוליסות הביטוח המיוחדות, היא פוליסת הביטוח שמיועדת לכל מי שנוסע לחו"ל. פוליסה זו מכונה לעתים ביטוח נסיעות, וראוי להכיר אותה במדויק ולהבין כיצד היא פועלת, מהם העקרונות מאחורה, וכמובן – באיזה פוליסת ביטוח כדאי לכם לבחור.

ככלל, פוליסה של ביטוח נסיעות, מיועדת לכל מי שמתכוון לטוס לחו"ל לצורכי נופש, או לצורכי עבודה ועסקים. במקרים רבים, קיימת מגבלה מקסימלית גבוהה למדי על משך החופשה – שנעה בין שלושה חודשים לבין חצי שנה (תלוי כמובן באופי הפוליסה). חשוב להבין, כי רצוי לרכוש פוליסת ביטוח לטיסה שלכם, אפילו אם מדובר על נסיעת עסקים קצרה למשך 48 שעות בלבד. כשם שכאן בארץ לא הייתם מוותרים על הביטוח שלכם למשך יומיים – הדבר נכון על אחת כמה וכמה כשאתם עומדים לטוס לחו"ל, למדינה זרה ולא מוכרת. בעצם העיקרון של פוליסות הביטוח לחו"ל די זהה לפוליסות הביטוח בארץ – יש סכום השתתפות עצמית מצד המבוטח, אך הוא קטן יחסית (ונעשה עוד יותר קטן, ככל שתשלום הפרמיה הוא גבוה יותר), בעוד שחברת הביטוח עצמה מכסה את רוב הסכום, במידה ואחד ממקרי הביטוח התרחש.

איזה ביטוח כדאי לקחת?

ככלל, מומלץ בחום לקחת ביטוח נסיעות דרך אחת מחברות הביטוח המובילות בארץ. גם פוליסות ביטוח דרך קופות החולים הן מומלצות, משום שהן לרוב מבצעות את הביטוח דרך אחת מחברות הביטוח הגדולות בארץ. עם זאת, לאחרונה החל טרנד מיוחד, של ביטוח דרך חברת האשראי. חברות האשראי בצעם מנסות לפתות אנשים חדשים להצטרף אליהן – ובתמורה מציעות להם פוליסות שכביכול יכסו אותם בזמן שהם טסים לחו"ל. למרות שמדובר על הצעה מפתה, חשוב בכל זאת להיצמד לפוליסות שמוצעות לכם דרך חברות הביטוח וקופות החולים. מדוע?

לרוב, פוליסות הביטוח של חברות האשראי הן אולי נחמדות, אבל הן לא מכסות אתכם במגוון רחב מאד של מקרים, שחברות הביטוח כן מוכנות לכסות. חברות אשראי לא מוכנות לרוב לבצע ביטוח כלפי אנשים חולים, אנשים מבוגרים או נשים בהיריון – וחברות הביטוח בהחלט מוכנות לכך בפוליסות ביטוח נסיעות מורחבות. גם שיעורי ההשתתפות העצמית, הם לרוב גבוהים הרבה יותר בפוליסות של חברות האשראי, ולעתים מדובר על סכום כפול מזה של ההשתתפות העצמית אצל חברות הביטוח!

ומה חברות הביטוח מציעות?

כמובן שיש הבדלים בפוליסות הביטוח בין חברת ביטוח אחת לשנייה, אך ככלל ראוי לדעת כי אתם יכולים לקבל כיסוי עבור כל מצב שהוא! היום גם אנשים שיש להם מחלה כרונית, יכולים לטוס לחו"ל ולרכוש ביטוח נסיעות מורחב. אם אתם מתכננים טיול ארוך של ארבעה חודשים במקומות אקזוטיים, ופעילויות רבות של ספורט אתגרי – גם אז תוכלו למצוא את הפוליסות המתאימות. בעצם, חברות הביטוח תמיד יוכלו להציע לכם את הפוליסות המשתלמות ביותר.

אנטולי וישבסקי

אנטולי וישבסקי

אנטולי וישבסקי הוא מדריך טיולים מקצועי ומנוסה מזה 8 שנים. האהבה לטיולים החלה אצלו כבר בבית הספר כאשר הוא גילה את הכיף וההנאה הטמונים בטיולים ברחבי הארץ. בזמנו הפנוי הוא כותב מאמרים מקצועיים בנושאי תיירות בארץ ובעולם