טיול בדרום הודו – כיצד מתכננים טיול בצורה נכונה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

הודו, כידוע, נחשבת לאחת המדינות הגדולות בעולם. לכן כל מי שבוחר לטייל בה, צריך להחליט האם הוא משקיע מספיק זמן ומשאבים בשביל להגיע לכל האזורים או שהוא מעדיף לחלק אותה בין צפון לדרום. לא מעט אנשים מעדיפים לוותר על הצפון ולהגיע אל דרום הודו.

דרום הודו, מוגדר באופן שרירותי כאזור שמתחת לדלהי ואפשר גם להתייחס אל דרום הודו כשטח שדרומית לוורנסי. מדובר על אזור שמכיל מספר מהערים הגדולות ומהמשמעותיות בהודו והוא למעשה הרבה יותר גדול מהצפון וכן הרבה יותר מיושב ממנו. בין הערים שניתן לנכס לדרום הודו (אף על פי שהן אינן נמצאות בקצה הדרומי), אפשר למצוא את מומביי, כלכלתה, אגרה, בנגלור ועוד.

מעבר לערים הנ"ל, הרי שדרום הודו, בשונה מאזור הצפון, נהנה גם מחיבור לים, הן ממזרח והן ממערב לכן אפשר למצוא את החופים המרהיבים של גואה, וחופים אחרים, כולל במדינת קרלה אשר נמצאת בקצה הדרומי של הודו.

 

איך מתכננים טיול לדרום הודו

אזור דרום הודו מרושת היטב גם במסילות ברזל וגם בכבישים, כך שניתן להתנייד מאזור לאזור בצורה נוחה ופשוטה. מעבר לכך, הרי שהאזור מכיל לא מעט מקומות בהם ניתן להתארח, בין אם זה לזמן קצר או ארוך.

אל דרום ודו משתלם להגיע החל מחודש דצמבר עד חודש מאי בערך, שכן לאחר מכן מזג האוויר הופך להיות חורפי, מה שיכול להקשות מאוד על טיולים ושהייה במקום. ניתן להגיע אל דרום הודו באמצעות טיול מאורגן וכן באופן עצמאי. לפני שמחליטים על סוג טיול בדרום הודו, רצוי להחליט על המסלול ולבצע את התיאומים הנדרשים. במהלך הטיול תמיד תהיה אפשרות לשנות חלק מהמסלול.

אנטולי וישבסקי

אנטולי וישבסקי

אנטולי וישבסקי הוא מדריך טיולים מקצועי ומנוסה מזה 8 שנים. האהבה לטיולים החלה אצלו כבר בבית הספר כאשר הוא גילה את הכיף וההנאה הטמונים בטיולים ברחבי הארץ. בזמנו הפנוי הוא כותב מאמרים מקצועיים בנושאי תיירות בארץ ובעולם