השכרת ג'יפ לטיולים בארץ

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

ישראל עשירה בנופים ייחודיים, מקומות נפלאים ושמורות טבע מרהיבות. לכן זה לא מפתיע שמשפחות רבות בוחרות לצאת מידי שנה לטיול שטח עצמאיים, על מנת לטייל באזורים שונים בארץ. מתכננים לצאת לטיול ג'יפים? המאמר הזה בשבילכם!

 

השכרת רכב שטח

חובבי טיולי שטח, לרבות טיולי ג'יפים, וודאי יודעים שמדובר בטיולים מהנים במיוחד. למעשה, לא כולם יכולים להחזיק רכב שטח, בין אם הרכב אינו משרת אותם במהלך השגרה היום יומית או בין אם אינם רוצים לשאת בעלויות התחזוקה. לכן אפשרות נהדרת ומצוינת היא לשכור את הרכב האידיאלי לטיול. בררו על השכרת ג'יפ, כשתוכלו לפנות אל סוכנויות להשכרת רכבים ולציין בפניהם את מטרת ההשכרה. כמו כן, תוכלו לבצע השכרה ליום (24 שעות מלאות), או לחלופין לבחור את משך תקופת ההשכרה בעצמכם.

 

השכרת ג'יפ

למה חשוב לשים לב?

תחילה, חשוב להבין אם סוג הרכב שמוצע לכם הוא הרכב הנכון והאידיאלי עבור הטיול שלכם. כלומר, מעבר לעובדה שמדובר ברכב שטח, אם אתם מתכננים ללון בטבע, סביר להניח שתצטרכו מקום בתא המטען לאחסון חפצים ואוהל. כמו כן, יש להתחשב בכמות המושבים, ולוודא שהיא זהה לכמות המטיילים.

כשאתם חותמים על חוזה ההשכרה, יש לוודא שהרכב מבוטח בביטוח חובה וביטוח צד ג'. כמו כן, כדאי לקרוא את החוזה היטב, להבין על מה אתם חתומים על מנת שתוכלו לעמוד בתנאים (למשל: איחור בהחזרת הרכב גורר עלויות נוספות, וזה בהחלט סעיף שמעוגן בחוזה). קיבלתם את הרכב? כעת סרקו אותו ובדקו שאין ליקויים או פגמים הנראים לעין, הן מבחינה חיצונית והן מבחינה פנימית. היה וזיהיתם ליקוי או פגם, פנו אל חברת ההשכרה וצלמו את האזור (למקרה שיאשימו אתכם, תהיה לכם תמונה שתוכיח שהרכב היה כך כשקיבלתם אותו).

עוד חשוב לבדוק את איכות הבלמים, ולוודא שהפנסים תקינים. בנהיגת שטח, ובייחוד בתנאי שטח לא אופטימליים, חשוב שפנסי הרכב יעבדו כשורה. כמו כן, בדקו שישנו גלגל רזרבי למקרה הצורך.

 

איפה אפשר לטייל?

יש לא מעט מקומות נהדרים בארץ, בהם ניתן לטייל ולצאת אל טיולי שטח מהנים. תוכלו לטייל בנחל צאלים, באזור הדרום (בארי, אור הנר והסביבה), מכתש רמון, אזור הערבה, אזור הכינרת, הרי אילת ועוד. כדאי לתכנן את מסלול הטיול באופן האידיאלי ביותר, ולבחור בכמה מקומות בהם ניתן לטייל עם ג'יפים.

 

כיצד להיערך לטיול?

לאחר ששכרתם רכב ובדקתם שהכל כשורה, כעת תוכלו להתפנות להיערכות לקראת הטיול. אם מדובר בקמפינג עם לינת שטח הרי שיש להצטייד באוהלים, שקי שינה, שמיכות, פק"ל קפה, מזון בקופסאות שימורים, לחם, בגדים ארוכים ללילה ובגדים להחלפה. כמו כן, רצוי להביא עמכם מוצרי היגיינה. כיום ניתן למצוא ברזים ומקלחות באזורי קמפינג שונים (למשל בחוף דור), כך שמוטב לדאוג לתיק רחצה ומגבת.

 

טיולי שטח הם טיולים מהנים ומיוחדים, אליהם ניתן לצאת עם הילדים ואפילו עם חברים. חשוב להיערך לקראת הטיולים הללו מראש, ולהצטייד בכל הציוד הרלוונטי. טיול מהנה!

אנטולי וישבסקי

אנטולי וישבסקי

אנטולי וישבסקי הוא מדריך טיולים מקצועי ומנוסה מזה 8 שנים. האהבה לטיולים החלה אצלו כבר בבית הספר כאשר הוא גילה את הכיף וההנאה הטמונים בטיולים ברחבי הארץ. בזמנו הפנוי הוא כותב מאמרים מקצועיים בנושאי תיירות בארץ ובעולם