מגיע לכם יותר

אנטולי וישבסקי
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

מדי כמה חודשים מתעורר בנו הדחף לצאת ולטייל. הריאות שלנו ראויות ליותר מהאוויר המפויח והמזוהם שאנחנו נושמים לתוכן מדי יום, העיניים שלנו ראויות ליפה יותר ולירוק יותר מצג המחשב המרצד ומהאורבניות האפרורית של היומיום והרגליים שלנו ראויות לדרוך על קרקע פראית מדי פעם ופעם ולא על מרצפות או מדרכות מעשה ידי אדם.

טיולים בצפון

באופן עקרוני, כל מדינת ישראל ראויה לכך, שיטיילו בה. הערים השונות שלנו מלאות באתרים היסטוריים, באתרי קדושה ובאטרקציות רבות ועל כל ישראלי להכיר את המדינה שלו לאורכה ולרוחבה ואיזו דרך טובה יותר לערוך היכרות עם הארץ שלך מאשר לטייל בה? ועדיין, טיולים בצפון הם שם נרדף להנאה מושלמת ולא רק בגלל אינספור אטרקציות בצפון, בגלל האוויר הצלול והנופים עוצרי הנשימה שהם מנת חלקו של הצפון, אלא שהאווירה הצפונית כל כך שונה מבכל מקום אחר בארץ, עד שהיא ממכרת וסוחפת גם את האנשים האורבניים ביותר שעוזבים את העיר לעתים נדירות.

אטרקציות בצפון

מלבד טיולים רגליים ברמות קושי שונות שכולנו ביצענו בעבר, כיום ישנן אינספור אפשרויות לעריכת טיולים מסוגים שונים. בין היתר ניתן היום לערוך במקומות שונים ברחבי צפון הארץ טיולי סוסים, טיולי טרקטורונים, טיולי אופניים כמובן ואפילו אפילו טיולי סגווי בשטח. אך אטרקציות בצפון לא מסתכמות בטיולים או בסיורים. כיום בצפון ניתן למצוא שפע של גלריות אמנות, מוזיאונים מרשימים כגון מוזיאון הצילום בתל חי וכן מקומות בילוי כמו פאבים ומסעדות באווירה אחרת.

אינסוף אפשרויות בילוי

הרכבל במנרה, שייט קיאקים בירדן ההררי, קטיף דובדבנים ברמת הגולן וקרב של כדורי שלג בחרמון הן רק חלק קטן ממגוון של אטרקציות בצפון שכיום זמינות לכולנו וכל זאת מבלי להזכיר במילה את תרבות הצימרים שהתפתחה לכדי אימפריה משגשגת בארצנו. טיולים בצפון יכולים להיות עניין מתיש, כך שבסופו של יום אנחנו רוצים להירגע, לנוח ולהרגיש כמו מלכים אמיתיים. אי לכך, ברחבי הגליל והגולן פורחים היום מלבד פרחים רבים גם צימרים מאובזרים ברמה הגבוהה ביותר.

לא על בטן ריקה

מפתיע לדעת, אבל בניגוד לדעה הרווחת לפיה מסעדות טובות ניתן למצוא רק במרכז הארץ, בדגש על תל אביב, בעשור האחרון התרבות הקולינרית בצפון הארץ השתנתה לבלי היכר. למרות שעדיין קיימות לא מעט מסעדות אותנטיות ובתי אוכל צנועים יחסית, שפים רבים מעתיקים את מקום מגוריהם כמה מאות קילומטרים צפונה וכיום ניתן ליהנות מארוחות ברמה הגבוהה ביותר בארץ, גם סמוך לגבול הצפון.

הי צפונה

אורח החיים המודרני כמעט מאלץ אותנו מדי פעם לקחת הפסקה, לנשום עמוק ולצאת לדרך הארוכה צפונה כדי לאגור לראות נופים אחרים, להריח ריחות אחרים ובעיקר כדי לאגור כוחות ולהמשיך בשגרת היומיום. עשו את הדבר הנכון לבריאות שלכם, היכנסו למכונית, שימו גז וסעו צפונה, איפה שירוק יותר, נעים יותר, יפה יותר, שלו יותר ולא ספק בריא יותר לבלות.

אנטולי וישבסקי

אנטולי וישבסקי

אנטולי וישבסקי הוא מדריך טיולים מקצועי ומנוסה מזה 8 שנים. האהבה לטיולים החלה אצלו כבר בבית הספר כאשר הוא גילה את הכיף וההנאה הטמונים בטיולים ברחבי הארץ. בזמנו הפנוי הוא כותב מאמרים מקצועיים בנושאי תיירות בארץ ובעולם