טיפוס הרים באווירה אחרת

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

טיפוס הרים הוא תחביב אשר דורש ידע מקצועי, מאמצים פיזיים והתמדה, אבל בתמורה אתם זוכים לחוויות יוצאות דופן שאינן מוכרות לרוב האנשים. הטיפוס אינו מיועד לכל אחד, אלא רק למי שמעוניין בכך ויש לו יכולת פיזית וכלכלית כדי לעמוד במשימה. קורסים בסיסיים מוצעים ללא דרישות מוקדמות ולכן כל אחד יכול לנסות, אבל לא כולם יצליחו.

אם הצלחתם להתגבר על הקשיים ולטפס על הרים, צוקים וקניונים בישראל, תוכלו להרחיב אופקים וליהנות מאוד מטיפוס גם בחו"ל. טיפוס הרים בחו"ל כרוך גם בנסיעה (לירדן) או בטיסה למקומות אחרים ולכן מחייב זמן פנוי ויכולת כלכלית. 

ההבדלים בין טיפוס בארץ לטיפוס בחו"ל

היעדים המוכרים בישראל נמצאים בעיקר בגליל, בגולן ובמדבר יהודה. מגוון היעדים בחו"ל רחב כמובן בהרבה וכולל את ירדן, סיני, הקילימנג'רו באפריקה, הרי הקווקז ועוד. מדובר באווירה שונה לחלוטין מאשר בטיפוס בארץ, אשר מחייבת התנתקות מחיי היומיום ומפגש עם תנאים בלתי מוכרים, מזג אוויר ואווירה שונים לחלוטין מאלה שמקובלים בארץ. טיפוס הרים בחו"ל מאפשר לכם להכיר מדינות חדשות ותרבויות עתיקות.

בדרך כלל מדובר על טיסות ולינה בכפר סמוך, וכן ימי התאקלמות, שהינם הכרח. בחלק מהמדינות נדרשים חיסונים ובכולן יש לדאוג מראש לביטוח נסיעות הכולל אפשרויות חילוץ. עליכם גם להביא בחשבון שנסיעה כזו מותנית במשלחת עם כמות מינימלית של משתתפים ולכן יתכן שהחבורה שלכם לא תעמוד בדרישות המינימליות. 

יעדים מועדפים בחו"ל

היעד הקרוב ביותר לישראל הוא ואדי רם שבשטח ירדן. מעבר הגבול ערבה משמש כנקודת מוצא לכיוון יעדים כמו ג'בל רם וג'בל חזאלי. מדובר בטיול קל יחסית שנמשך רק שלושה ימים – לרוב שישי עד ראשון ולכן אינו מצריך חופשה ארוכה מהעבודה. יעדים אחרים כבר דורשים 4-6 ימי שהייה בחו"ל, כמו בקלימנוס שבאיי יוון, שבוע (קניה) או אפילו מעל שבועיים כמו בהרי ההימאליה ההודית (הר דאו טיבה).

ביעדים רחוקים נדרשים גם ימי התאקלמות מאחר שמדובר בתנאי מזג אוויר וגובה שונים באופן קיצוני מאשר אלה המקובלים בארץ, ולכן מדובר בחוויה שניתן לעבור רק בחו"ל. 

אנטולי וישבסקי

אנטולי וישבסקי

אנטולי וישבסקי הוא מדריך טיולים מקצועי ומנוסה מזה 8 שנים. האהבה לטיולים החלה אצלו כבר בבית הספר כאשר הוא גילה את הכיף וההנאה הטמונים בטיולים ברחבי הארץ. בזמנו הפנוי הוא כותב מאמרים מקצועיים בנושאי תיירות בארץ ובעולם