הגנים הבוטניים בלונדון

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

לונדון היא אחת מערי הבירה הפופולריות ביותר באירופה הודות לאתרים המיוחדים שבה שמושכים מאות אלפי אנשים מדי שנה. אחד מהיעדים האהובים ביותר בעיר הוא הגנים הבוטניים שהם לא רק המפורסמים בלונדון, אלא בעולם. עבור אלו מכם שמתכננים טיסות ללונדון לחופשה, מומלץ להכיר את הגנים הבוטניים בלונדון שתוכלו לבלות בהם במשך שעות ארוכות בלי להשתעמם לרגע.

 

הגנים הבוטניים בלונדון – הסיפור מאחורי הגנים

 

הגנים הבוטניים בלונדון, הידועים ביותר בשמם גני קיו (Kew Gardens) הוקמו בשנת 1759 עבור הלורד צ'פל. מטרתם של הגנים הבוטניים בלונדון היה לשמש כגנים אקזוטיים פרטיים עבור הלורד צ'פל, אך בשנת 1840, הם הוכרזו בתור "גנים בוטניים מלכותיים" של בריטניה.

מלבד הצמחייה המרשימה בגני קיו, יש בגנים הבוטניים של לונדון גם את בנק הזרעים הגדול בעולם שאוצר בתוכו זרעים של צמחים רבים.

אודות ההיסטוריה העשירה של המקום והמראה הייחודי שלו, גני קיו הוכרזו בשנת 2003 כאתר מורשת עולמית על ידי ארגון אונסק"ו.

 

מבנה הגנים הבוטניים

 

הגנים הבוטניים בלונדון מתפרשים על שטח מרשים של 1,210 דונם ויש בתוכם חממות וגנים שניתן לטייל בהם. בשטח הגנים הבוטנים יש ספריה של למעלה מ-750,000 כרכים ואוספים של ציורים המתארים צמחים מסוגים שונים. מלבד היותם אתר ביקור ותיירות, גני קיו מהווים גם מוסד מחקר ולימוד כשבמקום צוות של 800 איש כאשר 650 מתוכם הם חוקרים.

 

טיול בגנים הבוטניים של לונדון

 

עבור אלו מכם שמתכננים טיסות ללונדון, חשוב להכניס ביקור בגני קיו כחלק מהחופשה שלכם. בגני קיו אתם יכולים לטייל באופן עצמאי או לרכוש כרטיסים לטיולים מודרכים עם מדריכים מקצועיים שייקחו אתכם למסע בגנים ברכבת פנימית. הסיורים המודרכים תקבלו הסבר על הצמחייה בגני קיו וכיצד משמרים את הצמחים בגנים.

במהלך הטיול בגנים, תוכלו לבקר גם בבית הזכוכית שכולל בתוכו צמחים אקזוטיים הגדלים בתנאים מיוחדים. במהלך השנה, הגנים הבוטניים בלונדון משתנים כך שהם נראים שונה בעונות והתקופות השונות בשנה. אם אתם רוצים להצטרף לסיורים, מומלץ להזמין כרטיסים מראש מפני שהם נערכים אחת ליום, בין השעות 11:00-13:30.

גני הבוטניים בלונדון תוכלו לבקר גם בארמון קיו בנוי בסגנון לונדוני עם לבנים אדומות ונבנה במאה ה-17 לספירה. מאחורי הארמון תמצאו של גינות המלכה ובהמשך הדרך נמצאת גם חממת דיאנה הבנויה כמבוך של זכוכית ופלדה – אותה חממה כוללת צמחים אקזוטיים. אם תרצו לעשות הפסקה, אין מקום טוב יותר מאשר אגם קיו שניתן להשקיף ממנו על אזורים שונים בגנים הבוטניים.

תקופת חג המולד בגני קיו היא מרשימה במיוחד, שהמבנים וצמחים במקום מוארים באורות מיוחדים המתקיימים במקום מופעים אור-קוליים. בנוסף, תוכלו ליהנות מדוכני שתייה ואוכל מיוחדים עבור חג המולד, מה שמשלים את האווירה הנעימה וחורפית בגנים הבוטניים.

בלונדון אפשר ליהנות ממגוון האטרקציות כשאחת הידועות שבהן היא הגנים הבוטניים. לכן, אם אתם מתכננים טיסות ללונדון, אל תתמקדו רק במוקדים האורבניים, אלא גם בגנים הבוטניים מהווים אתנחתא מבורכת הקצב המהיר של העיר.

אנטולי וישבסקי

אנטולי וישבסקי

אנטולי וישבסקי הוא מדריך טיולים מקצועי ומנוסה מזה 8 שנים. האהבה לטיולים החלה אצלו כבר בבית הספר כאשר הוא גילה את הכיף וההנאה הטמונים בטיולים ברחבי הארץ. בזמנו הפנוי הוא כותב מאמרים מקצועיים בנושאי תיירות בארץ ובעולם