10 דגשים לתכנון טיול עצמאי לקובה

אנטולי וישבסקי
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

החלטתם לצאת לטיול בקובה הגדולה והיפה? אם כך כדאי שתכירו 10 דגשים מרכזיים בנוגע לתכנון עצמאי של הטיול, בין אם החלטתם לצאת לטייל לבד או עם חברים.

  1. כדאי להקדיש לפחות שבוע עד שבועיים לטיול בקובה כדי להספיק ולחוות את כל המקומות והחוויות הכי שוות שיש לאי הקריבי להציע למבקרים.
  2. למרות שקובה היא אחת מהמדינות המתויירות ביותר בעולם, היא עדיין נחשבת למדינת עולם שלישי ולכן יש לקחת בחשבון כי עשויים להיות מצבים בהם תתקלו בחוסרים של ציוד ומזון בסיסי ביותר כמו לחם, חלב ואפילו דלק.
  3. יש להדגיש כי על אף שקובה היא מדינת עולם שלישית שנראית מוזנחת, מדובר על מקום בטוח לחלוטין לטייל בו. יחד עם זאת מומלץ לא להגיע לטיול עם ציוד ודברים יקרי ערך, שזוהי למעשה המלצה גורפת לכל יעד אחר בעולם אליו מחליטים לטוס.
  4. ניתן ומומלץ לתכנן טיול עצמאי לקובה ללא צורך בפנייה לחברת נסיעות כזו או אחרת, ולשם כך כדאי להסתייע בהמלצות לאזורים ויעדי טיול מומלצים על פי העדפות האישיות שלכם.
  5. טיול בעיר הבירה של קובה (הוואנה) תחשוף אתכם לאותנטיות ולהיסטוריה של המדינה, ולכן זהו טיול שניתן לעשות במינימום שלושה ימים.
  6. כדאי לדאוג מראש לנהג או שירותי הסעות שיהיו צמודים אליכם כשתגיעו לקובה, כך תוכלו לא לבזבז זמן בחיפוש אחר מוניות.
  7. מומלץ להשתמש במטבע האירו או דולר קנדי במהלך הטיול.
  8. הזמינו מקום לינה בקאסה כמה שיותר מוקדם כדי להבטיח את מקומכם.
  9. יש לקחת בחשבון כי כל נסיעה ברחבי קובה עשויה להימשך זמן רב.
  10. חשוב להוציא ויזה לפני שמגיעים לביקור בקובה כמו גם כאשר נוסעים לטיול עצמאי למרוקו שגם שם צריך ויזה.
אנטולי וישבסקי

אנטולי וישבסקי

אנטולי וישבסקי הוא מדריך טיולים מקצועי ומנוסה מזה 8 שנים. האהבה לטיולים החלה אצלו כבר בבית הספר כאשר הוא גילה את הכיף וההנאה הטמונים בטיולים ברחבי הארץ. בזמנו הפנוי הוא כותב מאמרים מקצועיים בנושאי תיירות בארץ ובעולם