איך לבחור גזיה

אנטולי וישבסקי
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

אם אתם מתכננים טיול בשטח הנמשך מספר שעות, ובפרט כולל לינה של לילה אחד לפחות, כדאי שתתארגנו להרפתקה הזו בהתאם באמצעות ציוד קמפינג איכותי. בשונה מטיולים במקומות סגורים כמו קניונים, מרכזי קניות, מקומות פנאי ותרבות וכל מרכז מסחרי אחר – טיולים בחיק הטבע נעשים תחת כיפת השמיים, כך שאין נגישות לפריטים חיוניים כמו מים, מזון, אמצעי חימום ואפילו קורת גג.

לכן חשוב לקרוא פרטים על מסלול הטיול אליו מתכננים לצאת, ולהיערך אליו בהתאם. בין אם מדובר על טיול רגלי קצר או ארוך, מומלץ תמיד להצטייד בגזיה איכותית שתעניק מגוון פתרונות יצירתיים למזון ומשקה במהלך הטיול.

מהי גזיה?

גזיה היא כלי בישול הפועל על גז, כאשר רוב הגזיות כוללות שני חלקים שונים – מיכל גז ומבער המתחבר אל אותו מיכל. באמצעות שימוש בגזיה במהלך הטיול ניתן לחמם אוכל, להכין קפה מבושל ולחמם מים להכנת תה. כיוון שגזיה כוללת מיכל גז נייד, אין כל צורך בחיבור גז כדי להפעיל אותה ולחמם מזונות ומשקאות בשטח הפתוח.

כיצד לבחור גזיה מתאימה לטיול?

כיום ניתן למצוא סוגים רבים ומגוונים של גזיות באתר מצוק המיועדים לטיולים בשטח, כאשר ההבדל המרכזי בין הגזיות נמצא בגודל מיכל הגז הנייד. ישנן גזיות קטנות וקומפקטיות לשימוש חד פעמי או קצר כמו הכנת קפה בשטח, או גזיות גדולות יותר הכוללות מבערים גדולים בהם משתמשים בדרך כלל להכנת מאכלים שונים על גבי סיר או מחבת.

הבחירה בסוג הגזייה המתאימה צריכה להיות בהתאם למאפייני הטיול, כך שעבור טיול של כמה שעות ניתן להסתפק בגזיה קטנה, ואילו טיולים הכוללים לינה בשטח או כאלו הנמשכים מספר ימים כדאי לבחור בגזיה גדולה יותר שתעבוד זמן רב יותר.

אנטולי וישבסקי

אנטולי וישבסקי

אנטולי וישבסקי הוא מדריך טיולים מקצועי ומנוסה מזה 8 שנים. האהבה לטיולים החלה אצלו כבר בבית הספר כאשר הוא גילה את הכיף וההנאה הטמונים בטיולים ברחבי הארץ. בזמנו הפנוי הוא כותב מאמרים מקצועיים בנושאי תיירות בארץ ובעולם