איך נמנעים מתאונות דרכים בחו"ל?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

כשאתם נוסעים לחו"ל ושוכרים רכב אתם בוודאי מבצעים את כל הפעולות הנחוצות לכם כדי להבטיח שכל התשלומים והביטוחים השונים נעשו בזמן. אין דבר יותר שגוי ומזיק מאשר לנסוע לחו"ל מבלי לדאוג לביטוח בריאות לכל בני המשפחה על כל בעיה שלא תקרה, וביטוח רכב אם אתם מתכוונים לשכור רכב ולנסוע בו את כל המסלול או רובו. י שלזכור כי ביטוח רכב לרכב בחו"ל חייב לכלול כל התייחסות לגורמי תאונה ונהיגה בהתאם לחוק בדיוק כפי שביטוח רכב בישראל מחייב. מומלץ גם לערוך תחקיר קל כדי לוודא שאין החרגות או סעיפים שונים בפוליסות של תאונות דרכים בין מדינות כאשר אתם נוסעים למדינה מסוימת.

הימנעות מתאונה

להימנע מתאונת דרכים בחו"ל נשמע לכאורה מעל ומעבר ליכולת של האדם לעשות זאת, משום שנהוג לחשוב שתאונה היא גזירת גורל וכוח עליון יותר מאשר מה שאנשים יכולים לעשות בעצמם. אבל כאשר יש יורת ויותר נתונים שמוכיחים שתאונות רבות נגרמות בעיקר בגלל הגורם האנושי, כדאי מאוד לוודא שאתם מכירים את כל כללי ההתנהגות והנהיגה האופייניים לכל מדינה, מעבר לחוקי התנועה והנהיגה הבינלאומיים. זה אומר יש שללמוד על הרגלים מסוימים של נהגים, במיוחד בדרכים כפריות ודרכים צדדיות שבהן נוהגות משאיות שאנחנו לא מכירים כאן בתנועה כזאת ושם נהוג לבצע מחוות נהיגה מסוימות כדי להקל אחד על השני, לדוגמה. זה אומר שאם הגעתם למדינה שבה נוהגים בפראות, או שבוחרים לנהוג בדרכים אחרות או שנוסעים בתחבורה ציבורית כשאי אפשר להשתלב בתנועה המסוימת הזאת, או שנזהרים מאוד כאשר אין ברירה. יש ללמוד גם מחוות מסוימות כאשר אתם רואים את המקומיים נוהגים כך.

להיזהר לא להגזים

באווירה של חופשה נוהגים כמו בחופשה, ותמיד קיימת סכנה של הגזמה מסוימת. השתייה בחו"ל נהוגה הרבה יותר מאשר כאן, ולכן יש יותר נהגים שיכורים על הכביש, או לפחות כאלה ששתו והחליטו לנהוג. אל תהיו כמוהם ואל תחשבו שמה שהם יכולים לעשות גם אתם יכולים כעת כשאתם שם ומרשים לעצמכם לחגוג. לכל שתייה יש מחיר ולכן התאונה יכולה להיות פתאומית ולא צפויה. זה כולל גם צריכת חומרים אחרים כמו סמים, כפי שנהוג למשל במזרח הרחוק או באירופה או בדרום אמריקה כחלק משחרור כללי.

להיזהר כשאתם בוחרים עם מי לנסוע

כשאתם יוצאים לטיול עם מדריך ונהג, בחרו במי שנראה לכם כשיר ובקשו גם תעודות. אם הם מתחילים לנהוג בצורה פראית ואל אחראית, פשוט רדו מהרכב ואל תסכימו להמשיך אתם אפילו דקה אחת.

אולי יעניין אתכם לקרוא על נושא – תאונות עבודה ורשלנות רפואית

אנטולי וישבסקי

אנטולי וישבסקי

אנטולי וישבסקי הוא מדריך טיולים מקצועי ומנוסה מזה 8 שנים. האהבה לטיולים החלה אצלו כבר בבית הספר כאשר הוא גילה את הכיף וההנאה הטמונים בטיולים ברחבי הארץ. בזמנו הפנוי הוא כותב מאמרים מקצועיים בנושאי תיירות בארץ ובעולם