איך דתיים מתארחים במלון שנותן שירות בשבת?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

החלטתם לצאת לנופש משפחתי במלון? ההתרגשות לבטח בשיאה, הילדים לא מפסיקים לדבר על הנופש המיוחל ואולי התחלתם כבר לארוז את התיקים ואת המזוודות. כמובן שלא פספסתם את סוגיית הכשרות – ווידאתם שיש במלון אוכל כשר, בררתם האם בריכת השחייה פתוחה גם בשעות נפרדות והיכן ממוקם בית הכנסת הקרוב. אך מה לגבי שבת? כיצד מקיימים את הלכות השבת על כל המשתמע מכך בבית מלון? לפני שאתם סוגרים על נופש בבית מלון, כהנא גרופ (https://www.ykg.co.il/) סוברים כי חשוב שתקראו את המאמר הבא.

התנהלות במלון ביום השבת

בתי מלון בנויים בצורה שמקלה מאוד על האורחים שבאים להתארח שם ומסייעת להם ליהנות בצורה מושלמת ובטיחותית. בהתאם לכך ישנן מגבלות בטיחות שונות שעלולות להפריע לציבור הדתי שבא להתארח במקום. לדוגמא, הדלקת נרות בערב שבת. על פי נהלי הבטיחות, אסור להבעיר אש בחדרים על מנת למנוע שריפות. ולכן אישה דתייה שמעוניינת להדליק נרות, צריכה לבדוק האם יש מקום מיועד לכך בחדר האוכל או להשתמש בפנסים על סוללות.

דוגמא נוספת היא פתיחת דלת החדר באמצעות כרטיס. בבתי מלון רבים, הוסיפו מקדם בטיחות עבור האורחים וכל אורח מקבל כרטיס מגנטי אשר רק באמצעותו הוא יכול לפתוח את דלת חדרו. כמובן שדבר זה אסור לשימוש בשבת. על כן, יש לבדוק האם קיימת אפשרות לקבל מפתח לחדר או להשאיר את דלת החדר פתוחה לאורך כל השבת.

זמן פינוי חדרים בסופ"ש

נקודה נוספת שיש לבדוק היא מהו זמן פינוי החדרים. נופשים דתיים עלולים לגלות לחרדתם כי למרות שהם הזמינו חדר בבית המלון לסופ"ש, עליהם לפנות את החדר כבכל ימות השבוע – בשעות הצהריים. זהו דבר שאינו מתקבל על דעתו של אדם השומר שבת מכיוון שהוא לא יכול לטלטל אז את חפצי המוקצה, על כן חשוב מאוד לברר זאת לפני כן.

מה יעשה אדם ולא יתאכזב?

הדרך הטובה ביותר למנוע את כל התקלות האלה היא לצאת לנופש מאורגן, אשר מאורגן על ידי חברת נסיעות חרדית שיודעת מהם צרכיו של הציבור הדתי ובוחרת את בתי המלון על פי הקריטריונים שמתאימים לו.

אנטולי וישבסקי

אנטולי וישבסקי

אנטולי וישבסקי הוא מדריך טיולים מקצועי ומנוסה מזה 8 שנים. האהבה לטיולים החלה אצלו כבר בבית הספר כאשר הוא גילה את הכיף וההנאה הטמונים בטיולים ברחבי הארץ. בזמנו הפנוי הוא כותב מאמרים מקצועיים בנושאי תיירות בארץ ובעולם