הסעות וטיולים מאורגנים בארץ

אנטולי וישבסקי
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

ארץ ישראל מציעה לנו מגוון של אפשרויות טיול מהדרום ועד הצפון, מירושלים והשפלה. מטעמים של נוחות רבים מעדיפים לקחת טיולים מאורגנים, מאשר לארגן בעצמם את הטיול ובכך לחסוך המון זמן ומאמץ ולתת למומחים לעשות את שלהם. בין אם אתם משפחה עם ילדים ובין אם אתם תיירים המבקרים משפחה בארץ, אתם יכולים למצוא כל מיני סוגי טיולים שיתאימו לכם מבחינת קושי הטיול, גילאי המטיילים, שפה וכד'.

היתרונות בטיולים מאורגנים

אז מה מציעים לנו הטיולים המאורגנים ולמה כדאי שהטיול הבא שלנו יהיה מאורגן?

  1. הסעות – אחד השיקולים העיקריים בבחירת טיול מאורגן על פני תכנון עצמאי של הטיול, הוא נושא ההסעות. טיול מאורגן יציע לכם הסעות מסודרות מיעד ליעד על ידי אוטובוסים מרווחים ונעימים שיחכו לכם בסוף כל קטע בטיול. לעיתים רק הטרחה של הנהיגה ובזבוז הדלק גורמים לנו לשקול מחדש אם בכלל לנוסע לטיול או לא. הסעות בטיולים מקלות עלינו מאוד והופכות את הטיול למהנה יותר ופחות מלחיץ.
  2. מדריך טיולים – בטיול מאורגן יתלווה אליכם מדריך טיולים או אפילו שניים שינעימו לכם את הטיול בסיפורים והדרכות. כשאנחנו נוסעים למקומות חדשים ולא מוכרים, אז חלק מהעניין הוא ללמוד על המקום ולחקור עליו ולגלות את ההיסטוריה שלו, במיוחד אם היא קשורה אלינו ומעניינת אותנו. לא משנה כמה ספרי מדריך נקרא, או כמה נחקור בויקיפדיה, חוויה של מדריך טיולים לא יכולה להשתוות לאף ספר שנקרא. המדרך מלווה אותנו פיסית בכל המקומות ובהסעות כמובן. ומעבר לזה שהוא מתאר לנו ומסביר את מקומות הטיול, הוא גם ידאג לקבוצה לכל ענייני הלינה והבירורים. מדריך טיולים מכיר את ארץ ישראל כמו אף כף ידו ולכן יידע גם להמליץ על מקומות ולדעת להימנע ממקומות אחרים.
  3. גיבוש וחבר'ה – בטיולים מאורגנים מאוד שמים דגש על נושא הגיבוש והחברותא. יש כל מיני טיולים של אנשים מבוגרים, בני גיל הזהב שדווקא ישמחו לפתח קשרים ולהכיר אנשים אחרים בני גילם. המון חברויות עמוקות נוצרו בטיולים וזאת בזכות הגיבוש והגילאים הדומים. כאשר נוסעים לחילופין לטיול עם חבר או אח, רוב הטיול אנחנו נהיה עם אותו בנאדם וזה יכול גם לשעמם מתישהו. אז אם אתם באים בראש פתוח ועם רצון להכיר אנשים חדשים, תחשבו ברצינות על לקחת טיול מאורגן.
  4. טיולי תיירים – תיירים רבים המגיעים לארץ ישראל במטרת ביקור משפחה או טיולים, יוכלו למצוא מבחר של טיולים המותאמים להם ויחד עם קבוצות הדוברות את אותה השפה. היום ישנם טיולים לדוברי השפה האנגלית, צרפתית, רוסית ועוד. כמו כן טיולי תיירים מתמקדים באזורי התיירות המבוקשים ביותר ומציעים טיולים לירושלים, בית לחם, ים המלח, כנרת ועוד. ניתן למצוא טיולים שמתמקדים בדת מסויימת, למשל טיולים על טהרת הנצרות וסיפורי הברית החדשה וכו'.
אנטולי וישבסקי

אנטולי וישבסקי

אנטולי וישבסקי הוא מדריך טיולים מקצועי ומנוסה מזה 8 שנים. האהבה לטיולים החלה אצלו כבר בבית הספר כאשר הוא גילה את הכיף וההנאה הטמונים בטיולים ברחבי הארץ. בזמנו הפנוי הוא כותב מאמרים מקצועיים בנושאי תיירות בארץ ובעולם