מטיילים באיטליה במסגרת טיול מאורגן

אנטולי וישבסקי
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

מחוז קמפניה בדרום מערב איטליה מציעה אטרקציות תיירותיות רבות, החל מהמקדשים היווניים בפאסטום, דרך חורבות פומפיי והר הגעש וזוב, וכלה בחוף הים שמשתרע בין סאלרנו לסורנטו והאי קאפרי. בירת המחוז היא העיר הידועה נאפולי. אגב, הפיצות המוכרות לנו היום, כמו פיצה מרגריטה, מוצאן מנאפולי…

במחוז קמפניה תמצאו, לצד אזורים עניים יחסית, גם אתרי נופש במחירים מיוחדים לתיירים במסגרת טיולים מאורגנים לאיטליה. ביום ראשון השלישי בכל חודש (מלבד בחודש אוגוסט), נערך בנאפולי יריד עתיקות בגניVilla Comunale. בחודש דצמבר יריד זה פתוח בכל סוף שבוע.

נאפולי היא יעד מצוין לסיור במסגרת טיול מאורגן לאיטליה דווקא בחודש דצמבר – כלומר, הזדמנות לנצל את חופשת החנוכה, לטייל בעיר בתקופת חג המולד וליהנות ממגוון של ירידים ושווקים. בתקופה זו העיר היא חגיגה לאוזניים. מחוץ לכנסיות ובכיכרות העיר, כמו גם באתרים אחרים בדרום איטליה, ניתן לשמוע נגני חלילים וחמת חלילים. הנגנים לבושים בתלבושות מסורתיות בשלל צבעים, אפוד מעור כבש, גרביים לבנים ארוכים וגלימות כהות. בדצמבר נאפולי גם מציעה לתיירים את שוק חג המולד ליד ויא סאן גרגוריו ארמנו, שידוע בסדנאות הרבות שבו ובמוכרים, שחלקם לבושים בתלבושת רועים מסורתית. שוק חג מולד נוסף נערך בכיכר המרכזית בסורנטו, שנמצאת בחצי האי היפהפה אמאלפי שבמפרץ נאפולי.

נאפולי ידועה גם במופעי זיקוקי הדינור ובמופעי המוסיקה שמשמחים את קהל החוגגים בערב ראש השנה האזרחית. אגב, כדאי להיזהר כי בשכונות מסוימות אנשים נוהגים לזרוק מבעד לחלון חפצים ישנים… לכן, אולי תעדיפו לצפות בטקסים אלה בטלוויזיה. אבל אם אתם מטיילים במסגרת טיולים מאורגנים לאיטליה עם מדריך שמכיר היטב את המקום, תוכלו בודאי לסמוך עליו וליהנות מהשמחה ברחובות מבלי שיאונה לכם כל רע.

נראה שכל קבוצת טיולים מאורגנים לאיטליה שמגיעה לנאפולי, בודאי לא תדלג על סיור בשטח הכנסיות והמבנים הארכיטקטוניים בעיר העתיקה. הסמטאות הצרות יחד עם הדוכנים הרבים שמציעים את מרכולתם לעוברים ושבים, מעניקים אווירה של מבוך רועש וצבעוני.

מבנים נוספים שבהם בודאי תבקרו בהם בנאפולי הם הקתדראלה דואומו שפתוחה בשעות הבוקר לתיירים ולמבקרים, ומולה הכנסייה מתקופת הבארוק, הכנסייה של ג'ירולמיני. בכנסייה זו תוכלו גם ליהנות מתערוכות ציורים שמוצגות בגלריה שממוקמת בה.

אנטולי וישבסקי

אנטולי וישבסקי

אנטולי וישבסקי הוא מדריך טיולים מקצועי ומנוסה מזה 8 שנים. האהבה לטיולים החלה אצלו כבר בבית הספר כאשר הוא גילה את הכיף וההנאה הטמונים בטיולים ברחבי הארץ. בזמנו הפנוי הוא כותב מאמרים מקצועיים בנושאי תיירות בארץ ובעולם